plenfrdeitptrues

Aktualności (222)

Roraty 2019

roraty2019 mini

Cześć!

Adwent tuż tuż, a to oznacza, że rozpoczynają się RORATY :D Jeśli checie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia naprawdę dobrze, to zapraszamy na Roraty na Ławce. W każdy poniedziałek i środę spotykamy się o 6:50 w podziemiach kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Opolu (pl. Mickiewicza 1). A po roratach zapraszamy na śniadanie do Centrum Duszpasterstwa Młodych Ławka, tuż obok kościoła. Startujemy już 2 grudnia! Do zobaczenia :)

Czytaj dalej...

Ławka na nartach

narty MINI

Cześć!

Póki co mamy jesień w pełni, ale to już czas, by pomyśleć o planach na ferie zimowe. I tak się składa, że ferie na Ławce zapowiadają się bardzo interesująco. :D
Lubisz jeździć na nartach lub desce? Może chcesz się nauczyć? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to jedź z nami!

Czym charakteryzuje się wyjazd na narty z Ławką:
- dużo jeździmy na nartach lub na desce (4 dni jeżdżenia),
- dużo czasu spędzamy razem,
- mamy do dyspozycji mnóstwo stoków,
- jak ktoś nie umie jeździć, to może się nauczyć,
- modlimy się też,
- na nartach są ławki, które nie dość, że wiszą i jeżdżą, to jeszcze są podgrzewane!

Poniżej kilka szczegółów organizacyjnych:
- od 16 do 21 lutego (od niedzieli popołudnia do piątku),
- do Białki Tatrzańskiej (śpimy w Groniu, 2 km od stoku),
- za 670 zeta (noclegi, jedzenie, karnet, transport),
- jak ktoś nie ma sprzętu to musi doliczyć koszty wypożyczenia,
- dla studentów i młodzieży 16+,
- zapisy w formularzu, ilość miejsc mocno ograniczona.

Poniżej znajduje się link do formularza zapisowego:

Formularz zapisów na wyjazd na narty :)

Czytaj dalej...

Ekumeniczna Modlitwa Młodych 2019

emm2019 MINI

 

Hejka!

Już za chwilę grudzień i Adwent, a jak wiecie pierwsza niedziela Adwentu może u nas oznaczać tylko jedno - Ekumeniczną Modlitwę Młodych! Jak co roku zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie. To oczywiście czas wspólnej modlitwy z młodymi chrześcijanami różnych wyznań. Wspólnie z księdzem Eneaszem Kowalskim i Parafią Ewangelicko-Augsburską w Pokoju chcemy modlić się razem w duchu... Taize.

Dlaczego Taize?

Przed nami Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu, organizowane przez wspólnotę z Taize, która jest właśnie wspólnotą ekumeniczną. Dlatego chcemy już teraz przygotować się do tego spotkania. A może nie będziesz mógł/mogła pojechać do Wrocławia? Nic nie szkodzi - w pierwszą niedzielę Adwentu stworzymy dla Ciebie klimat Taize w Opolu. :)

Kiedy?

W niedzielę 1 grudnia 2019. Zaczynamy o godzinie 16:00.

Gdzie?

Jak zawsze kościół seminaryjny w Opolu - ul. Drzymały 1c.

Zapraszamy!

Na to spotkanie nie trzeba się zapisywać - po prostu bierzcie znajomych i przyjeżdżajcie! :D

Czytaj dalej...

Taize Wrocław 2019

Taize Wrocław MINI

Jak najlepiej spędzić Sylwestra?!
Na Europejskim Spotkaniu Młodych!

Gdzie?

W tym roku w Polsce, a dokładnie we Wrocławiu.

Dla kogo?

Dla osób od 17 do 35 roku życia.

Kiedy?

Wyjazd 28.12.2019, powrót 01.01.2019.

Za ile?

Koszt wyjazdu to 280 zł. Kwotę w wysokości 280 zł należy wpłacać na konto Duszpasterstwa Młodzieży:
36 1240 1633 1111 0010 1779 6014 Diecezja Opolska ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole tytułem "Taizé imię nazwisko"

Zapisy

Zapisy trwają do 30 listopada, ale nie czekajcie do ostatniej chwili!

Formularz

Aby przejść do zapisów na wyjazd na Taize Wrocław 2019 z Duszpasterstwem Ławka kliknij w poniższy link:

Formularz TAIZE WROCŁAW 2019 - DM ŁAWKA

Czytaj dalej...

Ławka Go! 2019

ŁawkaGo2019 MINI WWW

ŁAWKA GO nadciąga!

Już 25-27 jak co roku na Górze św. Anny czekają nas trzy wyjątkowe dni, które wbrew jesiennej aurze doładują nasze akumulatory na kolejne kilka miesięcy. Poza tym tegoroczna Ławka Go! będzie wyjątkowa. Dlaczego? Oficjalnie nie możemy jeszcze nic powiedzieć, ale nieoficjalnie powiemy, że... idzie nowe :D Chcesz wiedzieć co takiego? Przyjedź na Ławkę Go! :D

Czy to dla mnie?

Jeżeli jesteś młody: student, albo uczysz się w szkole średniej, to... TAK!

Gdzie i kiedy?

Wszystko dzieje się w ostatni weekend października (25-27.10), w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Rozpoczynamy w piątek o 17:00 (recepcja od 15:30) i kończymy w niedzielę ok. 15.00

Ile to kosztuje?

130 zł

Co się będzie działo?

Ławka Go! to trzy bardzo energetyczne dni, które napędzą Was do działania przez cały następny rok. W programie m. in. inspirujące konferencje, Spotkanie na Ławce z Gośćmi, modlitwa i uwielbienie, czas na rozmowy, poznanie świetnych ludzi i oczywiście chwile w kawiarni, żeby napić się kakao.

Zapisy

Poniżej znajdziecie formularz z zapisami. Zapisy trwają do 23 października 2019 do godz. 20.00.

Pamiętajcie też o zapoznaniu się z regulaminem oraz przywieźcie wypełniony formularz zgody rodziców, jeśli nie macie jeszcze ukończonych 18 lat.

REGULAMIN: pdf

ZGODA RODZICÓW: pdf

Czytaj dalej...

Odkryj siebie i swoją wartość

warsztat psychologiczny 10.2019 MINI WWW

Liceum, to czas odkrywania siebie, szerszego spojrzenia na otaczający świat i relacje. To czas, w którym poszukujesz kierunku jaki chcesz obrać, a także czas wchodzenia w nowe, do tej pory nieodkryte przestrzenie. Jest to jednak przede wszystkim czas zmian, które są szansą rozwoju i wzrostu.

Jeśli chcesz:

- lepiej poznać siebie i odkryć swoje mocne strony;
- uświadomić sobie co jest dla Ciebie ważne;
- poczuć się lepiej w kontakcie ze sobą i z innymi.

Zapraszamy Cię na warsztat rozwojowy „Odkryj siebie i swoją wartość”. Warsztat skierowany jest do młodzieży licealnej. Będziemy pracować w małej grupie do 12 osób, w której za pomocą ćwiczeń będziesz mógł głębiej przyjrzeć się sobie.W poszukiwaniach siebie i swojej wartości poprowadzi nas pani psycholog Katarzyna Juros - znana nam już także z warsztatów psychologicznych, które odbyły się na tegorocznej Ławce Festiwal.Warsztat odbędzie się w dniach 18-19 października w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, pl. A. Mickiewicza 1 w Opolu. Koszt warsztatu to 75 zł (w cenę wliczony jest obiad). Godziny trwania warsztatów to:
- piątek: 17.00-20.00
- sobota: 9.00-18.00
 
 
Czytaj dalej...

Program Duszpasterstwa Młodych 2019/2020

MINI WWW 340x260

 

 

 

 

 

 

Hejka!

Przestawiamy Wam program wydarzeń organizowanych przez Centrum DM w tym roku. Zaplanujcie sobie czas na spotkanie na Ławce już teraz! :D Oczywiście o wszystkich wydarzeniach i inicjatywach będziemy też informować na bieżąco.

  • 25-27.10.2019 - ŁAWKA GO! – Góra św. Anny
  • 01.12.2019 - EKUMENICZNA MODLITWA MŁODYCH – Opole, Kościół Seminaryjny
  • 28.12.19-1.01.20 - EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZÉ – Wrocław
  • 13-15.03.2020 - ŁADOWARKA – Góra św. Anny
  • 04.04.2020 - ŁAWKA PNP – Opole, Aula Seminaryjna
  • 15.04.2020 - DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ
  • 30.04.2020 - WIELKANOCNE SPOTKANIE MŁODYCH – Jemielnica
  • 1-5.07.2020 - ŁAWKA FESTIWAL 2020 – Opole-Winów
Czytaj dalej...

Lednica 2019

Jedź z nami na Lednicę! :D

Kiedy?

1 czerwca 2018. Spotykamy się 1.06.2019 o 3:30 pod Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (pl. A. Mickiewicza 1, Opole) i jedziemy autokarem na pola Lednickie. Planowany powrót – rano w niedzielę. 

Ile to kosztuje?

Koszt wyjazdu wynosi 80 zł.

Jak zapłacić?

Przelewem na konto 36 1240 1633 1111 0010 1779 6014 (Diecezja Opolska ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole; z dopiskiem Lednica_imię _nazwisko).

Co trzeba ze sobą zabrać?

Wszystko na Lednicy dzieje się pod gołym niebem więc trzeba zabrać ze sobą: coś do siedzenia na ziemi, wygodne buty, ciepłą odzież, płaszcz przeciwdeszczowy, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, wodę i jedzenie oraz lekarstwa na własne dolegliwości.

Czytaj dalej...

Ławka PNP 2019 - relacja

Niedziela Palmowa oprócz bycia Niedzielą Palmową jest również naszym wielkim świętem - Światowym Dniem Młodzieży. Tego dnia młodzi na całym świecie spotykają się i świętują, więc i my tak zrobiliśmy! Można powiedzieć, że byliśmy o krok do przodu, bo obchody 34. Dnia Młodzieży zaczęliśmy już dzień wcześniej, tj. w sobotę 13 kwietnia. Około 350 młodych zjechało się na teren seminarium w Opolu, gdzie czekała na nich Ławka PNP. Uczestnicy przy rejestracji otrzymali tzw. “pakiety pielgrzyma”, a w nich ławkowe gadżety, m.in. naklejki, ołówki, obrazki oraz broszurkę z wybranymi punktami adhortacji Christus Vivit. Program był wypełniony co do minuty. Od początku nie brakowało gwiazdorskich atrakcji - odwiedziła nas Agnieszka Chylińska z YouTube'a, a chwilę później na scenie rozpoczęło się Łukasz Knosala Show! Ks. Łukasz zaprosił do swojego “programu” nietuzinkowych gości - pana Michała Fitę oraz s. Małgorzatę. Uczestnicy podczas obu wywiadów mogli posłuchać o nawróceniu, szukaniu powołania, przyjaźni oraz cichej służbie Bogu. Chwilę po dwunastej wszyscy zebrali się w kościele seminaryjnym, aby uczestniczyć we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Czai. W procesji z darami została wniesiona posynodalna adhortacja apostolska Christus Vivit, mówiąca o młodzieży oraz rozeznawaniu powołania. Kolejnym punktem programu, nie licząc przerwy na pyszne naleśniki, była konferencja z ks. Knosalą. Był to moment, w którym mogliśmy się dowiedzieć, o co właściwie chodzi z hasłem tegorocznej Ławki PNP, prostym i krótkim “OK”. Ksiądz Knosala wyjaśnił czym było “okay” w ustach młodej Maryi - decyzją na wypełnienie się woli Bożej. Po konferencji uczestnicy udali się w różne zakamarki budynku, aby w grupach przedyskutować to, co przed chwilą usłyszeli, stwierdzić co czyni ich oryginalnymi i wyjątkowymi oraz zastanowić się czy znają już swoje powołanie i drogę życiową. Po inspirującej pracy z innymi młodymi przyszedł czas na kolejną porcję niemalże telewizyjnej rozrywki. Na godzinę przenieśliśmy się do Panamy, miejsca tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Uczestnicy, którzy w tym roku wzięli udział w ŚDM w Panamie zaprezentowali się na scenie podczas quizu! Poprzez zdjęcia, filmiki, kalambury czy kartonowe rebusy mogli przekazać widowni swoje wspomnienia i doświadczenia nabyte podczas podróży na inny kontynent. Punktem kulminacyjnym Ławki PNP było wieczorne nabożeństwo. W jego czasie rozważaliśmy słowa Maryi “niech mi się stanie według słowa twego”, prosiliśmy Pana o pomoc w rozeznaniu naszej drogi, uświadomienie sobie, że oprócz naszych osobistych marzeń, wszyscy mamy jedno wspólne marzenie, które nazywa się Jezus. Pod koniec czuwania delegacje z każdej parafii otrzymały z rąk biskupa adhortacje przeznaczone do wspólnego czytania i analizowania z młodymi. Ławka zakończyła się późnym wieczorem, a młodzi, pełni emocji wrócili do swoich parafii, aby tam następnego dnia wziąć czynny udział w mszach świętych i w pełni świętować 34. Światowy Dzień Młodzieży. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS