plenfrdeitptrues

Dzień Wspólnoty w Nazarecie Wyróżniony

dzien wspolnoty miniatura20 lipca rozpoczniemy czas, na który czekamy od prawie trzech lat. Dni w Diecezjach, bo o nich mowa, są tygodniem poprzedzającym główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży. Szczególnie wyjątkowa będzie sobota, 23 lipca. Wtedy kilka tysięcy naszych gości i kilkanaście tysięcy ludzi z całej Opolszczyzny spotka się, by razem przeżywać Dzień Wspólnoty. Wszystko rozpocznie się w naszym Nazarecie, na Górze św. Anny by zakończyć wieczorem w Opolu.

Uroczysta Msza Święta na Górze św. Anny godz. 10:30

Gdzie dwóch lub trzech…- nas będzie tam znacznie więcej. Msza Święta to wyjątkowy czas modlitwy wraz z pielgrzymami z całego świata. Będzie jej przewodniczył kardynał Francji. Przy ołtarzu staną również biskupi z m.in. Libanu, Malawi i Panamy. O oprawę muzyczną zadba zespół Piąty Wyraz wraz z Chórem Światowych Dni Młodzieży.

Idźmy robić Raban! do Opola ok. 13:00

Nazaret jest miejscem, z którego się wychodzi. Wychodzi, by nieść radość Tego, Którego się doświadczyło. Podążając za wezwaniem papieża Franciszka z Rio, jedziemy do Opola by zrobić Raban!

Spotkanie na placu Wolności i przejście na plac Armii Krajowej ok. 15:00

Tego Opole jeszcze nie widziało! W wielkiej radości spotkamy się znowu w samym centrum miasta. To właśnie stąd wyruszymy w drogę przez miasto. Podążając ulicą Ozimską i następnie Wiejską dotrzemy do parku przy osiedlu Armii Krajowej.

Koncert Siewców Lednicy 16:00

„Ojcze prowadź mnie!” – w ten sposób wołają młodzi na spotkaniach Lednickich. Jezus wychował się w Nazarecie, a Maryja Go wychowywała z mocą Tego, który ją prowadził. Spotkajmy się o 16 na osiedlu Armii Krajowej, by wspólnie chwalić Pana, we wszystkim, czego doświadczyliśmy w przygotowaniach do ŚDM.

Wielbi dusza moja Pana o 18:30

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie wieczorne czuwanie. Niesamowicie barwne i radosne wydarzenie, jakiego jeszcze nie było.
Wstęp na wszystkie wydarzenia tego dnia jest wolny.

dzien wspolnoty plakat

 

Ostatnio zmienianyśroda, 13 July 2016 20:02