W młodych to zaprocentuje!

1proc MINI 

Jacy są ludzie młodzi?

Są rozmarzeni, wolni i szaleni.
Odważni a czasem poważni, kreatywni oraz aktywni.
A może wrażliwi i empatyczni?
Ambitni i w ciągłym biegu.
Zawsze ciekawi świata, pełni wiary i nadziei.

Można wyliczać bez końca, ale dla nas ważne jest to, aby wspierać młodość w każdej postaci. A jacy młodzi, taka nasza przyszłość. Jeśli chcecie pomóc nam w działalności, prosimy o przekazanie 1% podatku na Opolską Fundację Młodych Bota Fe.

Gwarantujemy, że w młodych to zaprocentuje!

Tutaj możesz wypełnić pit on-line.
Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.

Czytaj dalej...

Droga Krzyżowa - Ładowarka 2020

slajd 0 MINI

Hejka!

Sytuacja w związku z koronawirusem zmienia się dynamicznie i staramy się do niej dostosować. Dlatego wychodząc naprzeciw zaleceniom aby ograniczać wszelkie możliwe spotkania w większych i mniejszych grupach, chcemy zaproponować Wam jeszcze jedną formę przeżycia Ładowarki tam, gdzie jesteście. Biorąc pod uwagę zalecenia, aby pozostać w domu, oraz odwoływane w wielu parafiach nabożeństwa, mamy dla Was opcję wspólnej modlitwy na Facebooku. W piątek 13.03, na transmisji LIVE o godz. 19:30 ks. Łukasz Knieć poprowadzi modlitwę drogi krzyżowej, która miała być odprawiona w czasie Ładowarki na Górze św. Anny. Bardzo zachęcamy do udziału w tej formie wspólnej modlitwy.

Gdybyście nie mogli uczestniczyć w modlitwie na transmisji live, udostępniamy Wam też treść tego nabożeństwa w specjalnym pdf dostępnym do pobrania. Dzięki niemu będziecie mogli pomodlić się też samemu. Plik jest przygotowany w orientacji pionowej, po to, by wygodniej korzystało się z niego na smartfonach. Owszem - smartfony mogą Wam pomagać także w modlitwie. :)

Tutaj możecie pobrać pdf z treścią Drogi Krzyżowej: 

pdf

Czytaj dalej...

Ładowarka 2020

Ładowarka 2020   WWW MINI

Coś mi nie styka…

Znowu zgubiłem ;c
Ma ktoś do Iphone’a?
Tak właśnie bywa z tymi ładowarkami, a tu zepsute, a tu splątane, ukrywające się pod łóżkiem, kiedy na telefonie widnieje symboliczne 5%. Na szczęście mamy dla Was niezwykłą Ładowarkę, która w trybie szybkiego ładowania wypełni Was energią, motywacją, a przede wszystkim przygotuje Was do przyjęcia darów Ducha Świętego! A mówiąc bardziej szczegółowo… Ładowarka to specjalne, trzydniowe spotkanie dla bierzmowańców na Górze Św. Anny, które pomoże Wam w pełni świadomie przystąpić do sakramentu bierzmowania!

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów 6, 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów 1 klas popodstawówkowych szkół średnich. A jak ktoś się nie przygotowuje do bierzmowania, a chciałby przyjechać, to też zapraszamy!
A jak byłem w zeszłym roku to mam przyjeżdżać jeszcze raz?
Zdecydowanie tak! W zeszłym roku byłeś na innym poziomie przygotowania do bierzmowania, a w tym roku będziesz mógł wziąć udział w kolejnym etapie, dlatego Ładowarka będzie dla Ciebie całkiem nową przygodą.

Kiedy?

13-15 marca 2020.
Recepcja otwiera się w piątek o 15.30. O 17.30 zaczynamy. Kończymy w niedzielę Mszą św., która rozpocznie się o 10.15. Możecie na tą Mszę zaprosić rodziców i opiekunów. Po Mszy zajmiemy im chwilę czasu na auli, a wy w tym czasie się spakujecie, po czym możecie wyruszać do domów. Czyli całość kończy się około 12.00.

Gdzie?

W Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny.

Ile to kosztuje?

Uczestnik: 140 zł. I tu małe wyjaśnienie:
Bardzo nam zależy, żeby wszyscy, którzy chcą wziąć udział w naszym Spotkaniu mieli taką możliwość. Nie chcemy, by koszt ten decydował o tym, czy ktoś się pojawi na Ładowarce, czy nie. Dlatego istnieje możliwość obniżenia kosztów uczestnictwa. Mimo naszych dobrych chęci my też mamy ograniczony budżet. Stąd zachęcamy najpierw byście zapytali o taką pomoc Waszych księży. Wtedy koszty rozłożą się w miarę równomiernie. Jeżeli to okaże się niemożliwe, to w formularzu zapisowym będziecie mogli zaznaczyć potrzebny dla Was rabat.
Zależy nam bardzo, żeby pieniądze pomogły osobom, które rzeczywiście tego potrzebują. Liczymy na Waszą uczciwość w tej kwestii. Jeżeli nie potrzebujecie zniżki nie zaznaczajcie jej.
Koszt dla opiekuna: 120 zł.

Do kiedy zapisy?

Zapisy na spotkanie trwają do wtorku 10.03 do godz. 20.00. Albo do wyczerpania miejsc. Wygląda na to, że ta druga wersja jest bardziej prawdopodobna, więc kto pierwszy, ten lepszy!

Regulamin, zgoda rodziców i list do rodziców :)

Poniżej możesz zapoznać się z regulaminem Ładowarki. Rejestracja na wydarzenie oznacza akceptację treści regualmiu.

REGULAMIN: pdf

ZGODA RODZICÓW: pdf

Przed tegoroczną Ładowarką postanowiliśmy też napisać list do rodziców uczestników naszego wydarzenia - piszemy w nim czym jest Ładowarka, co chcemy tam przeżyć i podajemy kilka szczegółów organizacyjnych. Możecie przeczytać go tutaj: 

LIST DO RODZICÓW: pdf

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli zapisujesz się na wydarzenie samodzielnie, to kliknij w link do zapisów indywidualnych. Jeśli natomiast jesteś opiekunem grupy lub po prostu chcesz zgłosić grupę (nawet jeśli sam nie wybierasz się na wydarzenie), to kliknij w link do zapisów grupowych.

Zapisy indywidualne - KLIKNIJ TUTAJ

Zapisy grupowe - KLIKNIJ TUTAJ ABY DODAĆ GRUPĘ LUB EDYTOWAĆ ISTNIEJĄCĄ

Czytaj dalej...

Roraty 2019

roraty2019 mini

Cześć!

Adwent tuż tuż, a to oznacza, że rozpoczynają się RORATY :D Jeśli checie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia naprawdę dobrze, to zapraszamy na Roraty na Ławce. W każdy poniedziałek i środę spotykamy się o 6:50 w podziemiach kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Opolu (pl. Mickiewicza 1). A po roratach zapraszamy na śniadanie do Centrum Duszpasterstwa Młodych Ławka, tuż obok kościoła. Startujemy już 2 grudnia! Do zobaczenia :)

Czytaj dalej...

Ławka na nartach

narty MINI

Cześć!

Póki co mamy jesień w pełni, ale to już czas, by pomyśleć o planach na ferie zimowe. I tak się składa, że ferie na Ławce zapowiadają się bardzo interesująco. :D
Lubisz jeździć na nartach lub desce? Może chcesz się nauczyć? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to jedź z nami!

Czym charakteryzuje się wyjazd na narty z Ławką:
- dużo jeździmy na nartach lub na desce (4 dni jeżdżenia),
- dużo czasu spędzamy razem,
- mamy do dyspozycji mnóstwo stoków,
- jak ktoś nie umie jeździć, to może się nauczyć,
- modlimy się też,
- na nartach są ławki, które nie dość, że wiszą i jeżdżą, to jeszcze są podgrzewane!

Poniżej kilka szczegółów organizacyjnych:
- od 16 do 21 lutego (od niedzieli popołudnia do piątku),
- do Białki Tatrzańskiej (śpimy w Groniu, 2 km od stoku),
- za 670 zeta (noclegi, jedzenie, karnet, transport),
- jak ktoś nie ma sprzętu to musi doliczyć koszty wypożyczenia,
- dla studentów i młodzieży 16+,
- zapisy w formularzu, ilość miejsc mocno ograniczona.

Poniżej znajduje się link do formularza zapisowego:

Formularz zapisów na wyjazd na narty :)

Czytaj dalej...

Ekumeniczna Modlitwa Młodych 2019

emm2019 MINI

 

Hejka!

Już za chwilę grudzień i Adwent, a jak wiecie pierwsza niedziela Adwentu może u nas oznaczać tylko jedno - Ekumeniczną Modlitwę Młodych! Jak co roku zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie. To oczywiście czas wspólnej modlitwy z młodymi chrześcijanami różnych wyznań. Wspólnie z księdzem Eneaszem Kowalskim i Parafią Ewangelicko-Augsburską w Pokoju chcemy modlić się razem w duchu... Taize.

Dlaczego Taize?

Przed nami Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu, organizowane przez wspólnotę z Taize, która jest właśnie wspólnotą ekumeniczną. Dlatego chcemy już teraz przygotować się do tego spotkania. A może nie będziesz mógł/mogła pojechać do Wrocławia? Nic nie szkodzi - w pierwszą niedzielę Adwentu stworzymy dla Ciebie klimat Taize w Opolu. :)

Kiedy?

W niedzielę 1 grudnia 2019. Zaczynamy o godzinie 16:00.

Gdzie?

Jak zawsze kościół seminaryjny w Opolu - ul. Drzymały 1c.

Zapraszamy!

Na to spotkanie nie trzeba się zapisywać - po prostu bierzcie znajomych i przyjeżdżajcie! :D

Czytaj dalej...

Taize Wrocław 2019

Taize Wrocław MINI

Jak najlepiej spędzić Sylwestra?!
Na Europejskim Spotkaniu Młodych!

Gdzie?

W tym roku w Polsce, a dokładnie we Wrocławiu.

Dla kogo?

Dla osób od 17 do 35 roku życia.

Kiedy?

Wyjazd 28.12.2019, powrót 01.01.2019.

Za ile?

Koszt wyjazdu to 280 zł. Kwotę w wysokości 280 zł należy wpłacać na konto Duszpasterstwa Młodzieży:
36 1240 1633 1111 0010 1779 6014 Diecezja Opolska ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole tytułem "Taizé imię nazwisko"

Zapisy

Zapisy trwają do 30 listopada, ale nie czekajcie do ostatniej chwili!

Formularz

Aby przejść do zapisów na wyjazd na Taize Wrocław 2019 z Duszpasterstwem Ławka kliknij w poniższy link:

Formularz TAIZE WROCŁAW 2019 - DM ŁAWKA

Czytaj dalej...