plenfrdeitptrues

Ławka Festiwal – Dzień drugi

dzien drugi lawka lipiec 2018

Wraz z pianiem koguta obudzili się pierwsi uczestnicy Ławki Festiwal. Jakie były wrażenia po nocy pod gołym niebem? Niektórzy wyspani, inni nie do końca, jednym było ciasno, drugim wręcz przeciwnie, ale wszyscy zgodzili się w jednym – poprzedni dzień był udany i już szykują się na kolejny – jeszcze lepszy.
Rozpoczęliśmy dzień tak jak należy, czyli poranną modlitwą uwielbieniem. Potem udaliśmy się do kawiarni na śniadanie, nabraliśmy sił na cały dzień i działaliśmy dalej.  Odbyła się konferencja prowadzona przez ojca Grzegorza Kramera. Jej głównym tematem były pragnienia oraz ucieczka (czasem poza swoją bezpieczną strefę), aby je realizować, tak jak młody Jezus i Stanisław Kostka. W południe miał miejsce najważniejszy punkt dnia – Msza Święta. Mieliśmy okazję przeżyć piękną liturgię oraz jeszcze bardziej poruszyć temat marzeń, który bardzo szczególnie towarzyszył nam przez resztę dnia.

Czytaj dalej...

Ławka Festiwal – Dzień pierwszy

lawka festiwal 1 dzien 2018

Wreszcie nastał ten dzień! Długo oczekiwany, wręcz wymarzony. Po wielu spotkaniach jednodniowych i weekendowych w końcu, w odpowiedzi na Wasze prośby, rozpoczęliśmy pierwszy taki pięciodniowy Festiwal. Po miesiącach ciężkiej pracy jesteśmy w pełni gotowi na Waszą obecność.
Już od południa na winowskie wzgórze zjeżdżali się uczestnicy. Namiot po namiocie, zapełniało się pole za kościołem. Wreszcie ok. godziny 17 wszyscy byli rozpakowani i mogliśmy przejść do oficjalnego rozpoczęcia. Po kilku słowach wprowadzenia przyszła pora no to, co zawsze jest najważniejsze – Spotkanie. Najpierw w postaci pysznej kolacji – dzielni. Każdy mógł wyłożyć na wspólny stół swoje jedzenie i wymienić się z innymi. Kolejnym punktem programu była integracja. Poprzez niekonwencjonalne gry mieliśmy okazję lepiej się poznać, a potem podzielić na siedem grup nazwanych na cześć bardzo przyjaznych zwierzątek (to znaczy, że od teraz na Ławce mamy kilka kochanych pszczółek, słoników oraz gąsek).

Czytaj dalej...