Tłumy na Opolskim Spotkaniu Młodych w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Wyróżniony

Ponad 5 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Opola uczestniczyło w dwóch dniach w Opolskim Spotkaniu Młodych. Do centrum przy ul. Wrocławskiej młodzież z opolskich szkół dowożona była specjalnymi autobusami.

Uczestnicy tych nietypowych rekolekcji skupili się wokół znaków Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie. Nad sceną górował krzyż ŚDM, natomiast ikona Salus Populi Romani została ustawiona w kaplicy w strefie ciszy, gdzie było miejsce i czas na prywatną modlitwę w obecności Najświętszego Sakramentu.  
„To są inne rekolekcje niż w kościele – mówi jedna z uczestniczek. „Nie ma ołtarza, nie uczestniczyliśmy w mszy, czuje się obecność Pana Boga w słyszanych świadectwach i w nas. Bardzo bym chciała pojechać w 2016 roku do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży”.
Z uczestnikami rekolekcji w poniedziałek spotkał się także biskup opolski Andrzej Czaja. Nie tylko głosił świadectwo, ale wiele młodych podchodziło, by porozmawiać, otrzymać błogosławieństwo.
„Niesiony tym, co tutaj przeżywałem, mówiłem o tym, co przeżywam jako biskup – powiedział pasterz diecezji opolski ks. biskup Andrzej Czaja. „Pan posyła mnie z komunikatem: powiedz ludziom, że kocham ich, że się o nich wciąż troszczę”.
Natomiast we wtorkowe przedpołudnie młodzieży towarzyszył bp Rudolf Pierskała, który zachęcał młodzież, by oni poprosili swoich rodziców o błogosławieństwo właśnie znakiem krzyża kreślonym na czole: „Nauczcie rodziców błogosławienia was”.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia - poniedziałek.

Zobacz zdjęcia z drugiego dnia - wtorek.

„Opolskie Spotkanie Młodych to jeden z etapów przygotowania nie tylko do Światowych Dni Młodzieży, ale i szerzej do spotkania Pana Boga w swoim życiu – mówi ks. Jarosław Staniszewski, jeden z koordynatorów ŚDM w diecezji.
Zobacz, dotknij. Idź!  To były słowa klucz podczas OSM. „Pan Bóg daje się nam poznać, dotknąć, jeśli Ty chcesz być z Nim w bliskiej relacji” - przekonywał ks. Łukasz Knieć, który wraz z Michałem Fitą z zespołu Przecinek prowadził Opolskie Spotkanie Młodych.
Pięknym i wzruszającym momentem było przyjęcie krzyża ŚDM, który został wniesiony przez przedstawicieli wszystkich szkół Opola. Grupy teatralne z MDK-u odegrały ewangeliczne sceny wokół krzyża ŚDM, przypominając o wielkiej miłości Boga do człowieka.
Młodzież na kartkach, które dostała przy wejściu do Centrum Kongresowo-Wystawienniczego, mogła napisać te wszystkie wydarzenia, te wszystkie sprawy, które chciała ofiarować Jezusowi na krzyżu, aby On je przemienił i uzdrowił – tutaj nie jednej osobie popłynęły łzy z oczu.
Darek Malejonek w świadectwie swojego nawrócenia pokazała, jak bardzo Pan Bóg w ogromie swojej miłości działa w człowieku, jak bardzo kocha człowieka zawsze i do końca. Krzyż pokazuje, że jest Ktoś, kto tak bardzo mnie kocha, że dał się ukrzyżować: „Nie urodziliśmy się by być niewolnikami korporacji i banków. Jest Zmartwychwstanie, które pozwala w każdej sytuacji poczuć, że Bóg Cię kocha!” W wydzielonej strefie zaczęły ustawiać się kolejki młodych gotowych do spowiedzi. Coraz więcej osób zaczęło zaglądać do „strefy ciszy”.
„Spotkanie Darka Malejonka było dla mnie takim doświadczeniem wielkiego, a zarazem bardzo prostego i głęboko wierzącego człowieka. Pochodzi z rodziny niewierzącej. Ale Bóg ma swoje drogi, niezależne od naszych ludzkich. Matka Boża zmieniła jego życie, wstawiając się za nim. Duch Św. napełnił Jego serce i uwolnił. Dziś Darek mówi o Bogu, który jest, żyje i uwalnia” – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.
Nad przebiegiem Opolskiego Spotkania Młodych czuwał sztab wolontariuszy, którzy przez organizację takiego wydarzenia przygotowują się do przyjęcia młodych z całego świata w naszej diecezji w 2016 roku.
Jednym z elementów OSM był niepowtarzalny koncert zespołu Maleo Reggae Rockers.


 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 17 June 2016 22:51
Więcej w tej kategorii: « Prolog Plus za nami! O Prologu 2.1 »