O Prologu 2.1 Wyróżniony

Prolog 2.1 za nami. To wszystko co się działo, czego doświadczyliśmy, chcemy się podzielić z Wami. Najpierw świadectwo nowego Lidera ŚDM, a potem świadectwo Liderek z Prologu 1. Zobacz zdjęcia z Prologu 2.1 w galerii zdjęć.

W dniach 19-21 września 2014 roku brałem udział w tzw. Rekolekcjach Spotkania organizowanych przez Duszpasterstwo Diecezji Opolskiej we współpracy ze Szkołą Nowej Ewangelizacji, na Górze św Anny. Rekolekcje te były przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży które odbędą się 2016 roku w Krakowie. Rozpoczęły się one w piątek wieczorem a skończyły się w niedzielę po południu. Był to dla mnie niezapomniany czas. Mijał on na wspólnym śpiewaniu, modlitwie oraz słuchaniu konferencji. Wszystkie konferencje przygotowali animatorzy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Były one tak skonstruowane żeby przygotować nas do prawidłowego przeżycia ŚDM oraz byśmy mogli  spotkać się z Jezusem Chrystusem. Poznałem wielu wspaniałych ludzi oraz jeszcze bardziej zbliżyłem się do Pana Boga. Zostałem również mianowany Liderem Światowych Dni Młodzieży w swojej parafii.

Lider Marcin

 

W pierwszym dniu naszych liderowskich rekolekcji zostaliśmy poprzydzielani do "kolorowych" grup, każda z nich miała na zadanie wymyśleć swoją nazwę i okrzyk oraz wybrać "szefa". Na konferencji, każdy z nas miał okazję przeanalizowania swoich grzechów i ich skutków.
Drugiego dzionka odkrywaliśmy na nowo przeogromną miłość Jezusa. Na mszy kazanie głosił ks. Łukasz- nikt na szczęście nie zasną (dla wtajemniczonych) :) Wieczorem nastąpił miły skok od rzeczywistości-tańcząc belgijkę wszyscy się świetnie bawili. Na koniec dnia Bóg ogarną wszystkich przeogromną mocą, było czadowo.
W niedzielę podczas mszy, na której już wszyscy mieli na sobie koszulki liderów dostąpił na wielki zaszczyt-każdy z nas został mianowany Rycerzem Pana! W trakcie obiadu braliśmy udział w mini koncercie orkiestry dętej. W końcu przyszedł czas na zgłębienie zadań Lidera ŚDM oraz zostaliśmy zachęceni do pomocy naszym bliźnim ze Wschodu poprzez akcję " Bilet dla Brata" ( pozdrawiamy serdecznie Radzimira :) ). Niestety, jak mówi przysłowie: " Wszystko co dobre, szybko się kończy". Tak i tym razem odjechaliśmy do domów pełni radości i miłości do bliźnich.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli tam z nami! :)
Liderki Ewa i Kasia

Ostatnio zmienianypiątek, 17 June 2016 22:52