Prolog Plus za nami! Wyróżniony

A oto kilka słów o tym, co działo się na Plus Prologu.
Pierwszy dzionek Plus Prologu rozpoczęliśmy w auli, gdzie entuzjastycznie nas powitano, a także zapoznano ze sprawami organizacyjnymi. Tak, jak było to przewidziane, mieliśmy baaardzo dużo czasu dla siebie nawzajem. Była to niepowtarzalna okazja do pogłębienia więzi, a także do poznania nowych, niesamowitych osób. Taką okazją były m.in. spotkania w zespołach, gdzie dzieliliśmy się wiarą i otwieraliśmy się na nowe znajomości.
Następnie, nadszedł czas na… film! Był to dłuższy moment przemyśleń, skłaniający nas do zatrzymania się na chwilkę w zgiełku XXI wieku i do krótkiej refleksji nad naszym życiem. Aż w końcu nadszedł tak długo wyczekiwany czas na… wieczór Uwielbienia! Serca nasze rozgrzał ogień miłości, a radość z oddawania chwały Panu niosła się po murach seminarium. Dodatkową okazją do wszechobecnej i niekończącej się radości było wniesienie do kościoła znaków Światowych Dni Młodzieży. Dzień zakończyliśmy pełni energii oraz chęci do pogłębiania naszych relacji z Panem!
W momencie wschodzenia słońca na opolskim niebie zebraliśmy się w kościele na Jutrzni. Później, po napełnieniu domagających się pokarmu brzuchów, rozpoczęliśmy pracę na warsztatach. Czy to były warsztaty liturgiczne, muzyczne, związane z robieniem rabanu czy z celebrowaniem Nowego Roku, wszyscy z chęcią zabraliśmy się do pracy. Drugiego dnia uwieczniliśmy nasze radosne buźki na zdjęciu, na którym stworzyliśmy napis „Bota fe”.

Zobacz zdjęcia w galerii zdjęć.

A gdy za kilkadziesiąt lat zechcemy powspominać wnoszenie Krzyża ŚDM do kościoła, to będzie wystarczyło włączyć sobie filmik, na którym również widnieją nasze uśmiechnięte twarzyczki. Po krótkiej sesji zdjęciowej powitaliśmy gościa specjalnego. Był nim bp Andrzej Czaja. Mieliśmy niepowtarzalną okazję do rozmowy z głową diecezji opolskiej i do zadawania pytań na nurtujące nas sprawy dotyczące życia i wiary.
I w końcu nadszedł czas na imprezę sylwestrową! Nie sposób było się na niej źle bawić, gdyż wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Nie można się zatem dziwić, że kilogramy zebrane podczas Świąt Bożego Narodzenia większość z nas zdążyła jednej nocy zrzucić. Ale czym by było wkroczenie w Nowy Rok bez Boga? Dlatego krótko przed północą rozpoczęło się radosne nabożeństwo, na którym każdy mógł zreasumować miniony rok i powitać ten nowy – 2015, radując się z obecności Jezusa i Jego Matki obecnych również w znakach ŚDM. Po tej chwili zadumy i składania sobie nawzajem życzeń rozpoczęła się druga część zabawy sylwestrowej.
Pobudka pierwszego stycznia raczej nie sprawiła nikomu większej trudności, dlatego już z samego rana wyruszyliśmy w radosnym orszaku przez ulice Opola, budząc –nieumyślnie oczywiście- zaspanych opolan. Przed godziną 12 dotarliśmy do katedry, gdzie została odprawiona Msza św. z naszymi rodzinami. Przewodniczył jej bp Andrzej Czaja wraz z biskupami pomocniczymi. Wszyscy w pełni przytomni i niezaspani byliśmy zasłuchani w słowa biskupa. Była to niestety w czasie Plus Prologu ostatnia okazja do wspólnego wielbienia Pana i machania flagami na Jego cześć. Po powrocie do seminarium, w wielkim smutku musieliśmy się rozstać. Jednakże mimo hektolitrów wylanych łez, nasze serca są wypełnione radością z bliskości tak wspaniałych osób. Te łzy były tylko oznaką szczęścia i wdzięczności za tak piękne chwile przeżyte podczas tych trzech dni.
Dziękujemy!!!

Kasia Donat

Ostatnio zmienianypiątek, 17 June 2016 22:49