plenfrdeitptrues

Ławka Festiwal – Dzień pierwszy Wyróżniony

otworz sie

Wreszcie nastał ten dzień! Długo oczekiwany, wręcz wymarzony. Po wielu spotkaniach jednodniowych i weekendowych w końcu, w odpowiedzi na Wasze prośby, rozpoczęliśmy pierwszy taki pięciodniowy Festiwal. Po miesiącach ciężkiej pracy jesteśmy w pełni gotowi na Waszą obecność.
Już od południa na winowskie wzgórze zjeżdżali się uczestnicy. Namiot po namiocie, zapełniało się pole za kościołem. Wreszcie ok. godziny 17 wszyscy byli rozpakowani i mogliśmy przejść do oficjalnego rozpoczęcia. Po kilku słowach wprowadzenia przyszła pora no to, co zawsze jest najważniejsze – Spotkanie. Najpierw w postaci pysznej kolacji – dzielni. Każdy mógł wyłożyć na wspólny stół swoje jedzenie i wymienić się z innymi. Kolejnym punktem programu była integracja. Poprzez niekonwencjonalne gry mieliśmy okazję lepiej się poznać, a potem podzielić na siedem grup nazwanych na cześć bardzo przyjaznych zwierzątek (to znaczy, że od teraz na Ławce mamy kilka kochanych pszczółek, słoników oraz gąsek).
Mogłoby się wydawać, że pierwszy dzień, jak to zwykle bywa, będzie głownie organizacyjny. Nam na szczęście udało się od razu „polecieć z tematem”. Przez cały dzień nawiązywaliśmy do mocy Spotkania oraz do tego, że czasem dobrze jest spotkać się z „innym”, niekoniecznie rówieśnikiem, ale też kimś starszym i bardziej doświadczonym. Wieczorem zebraliśmy się na pięknym nabożeństwie, oprawionym świetną muzyką, podczas którego każdy dostał buteleczkę z wodą święconą.
W ramach dobranocki odbyła się projekcja filmu „Buntownik z wyboru”. Mogliśmy wtedy w pełni skorzystać z kawiarenki – napić się lemoniady, rozsiąść na poduszkach i oglądać seans w otoczeniu wielu znajomych twarzy.
W ten sposób zakończyliśmy pierwszy dzień spotkania. Mimo zmęczenia wszyscy, zarówno  uczestnicy jak i organizatorzy byli bardzo szczęśliwi, że właśnie spełnia się wielkie, długo oczekiwane marzenie.

Galeria zdjęć.

Ostatnio zmienianyśroda, 08 August 2018 17:02

20lat wspolfinansowanie logo