plenfrdeitptrues

Ławka Festiwal – Dzień drugi Wyróżniony

DREAMS 2

Wraz z pianiem koguta obudzili się pierwsi uczestnicy Ławki Festiwal. Jakie były wrażenia po nocy pod gołym niebem? Niektórzy wyspani, inni nie do końca, jednym było ciasno, drugim wręcz przeciwnie, ale wszyscy zgodzili się w jednym – poprzedni dzień był udany i już szykują się na kolejny – jeszcze lepszy.
Rozpoczęliśmy dzień tak jak należy, czyli poranną modlitwą uwielbieniem. Potem udaliśmy się do kawiarni na śniadanie, nabraliśmy sił na cały dzień i działaliśmy dalej. Odbyła się konferencja prowadzona przez ojca Grzegorza Kramera. Jej głównym tematem były pragnienia oraz ucieczka (czasem poza swoją bezpieczną strefę), aby je realizować, tak jak młody Jezus czy Stanisław Kostka. W południe miał miejsce najważniejszy punkt dnia – Msza Święta. Mieliśmy okazję przeżyć piękną liturgię oraz jeszcze bardziej poruszyć temat marzeń, który bardzo szczególnie towarzyszył nam przez resztę dnia.
Na zajęciach w grupach dyskutowaliśmy o naszym rozwoju, nie tylko intelektualnym czy fizycznym, ale także duchowym. Była to przede wszystkim świetna okazja do otworzenia się na innych.
Posileni pysznym bigosem udaliśmy się na warsztaty. Część mogła poznać tajniki medytacji z ks. Łukaszem Knosalą, inni rozwijali się duchowo z o. Kramerem, nasi goście – Dorota i Arek z Dayenu prowadzili warsztaty z kreatywności, a „wybrana” grupa śpiewała na warsztatach muzycznych u Ani Humeniuk.
Po krótkiej przerwie Dayenu udzielili nam kameralnego wywiadu w kawiarni. Dowiedzieliśmy się m.in. skąd wzięła się ich nazwa, jak to się wszystko w ogóle zaczęło i jak to się dzieje, że ich pomysły nigdy się nie kończą. Oczywiście zapytaliśmy Dayenu o marzenia, zarówno prywatne, jak i te związane z działalnością firmy.
Temat dzisiejszego spotkania idealnie pokrył się z urodzinami jednej z naszych organizatorek – Magdy. Chcąc, żeby ten dzień był wyjątkowy przygotowaliśmy dla niej „małą niespodziankę” i życzyliśmy spełnienia marzeń!
W czwartek odbył się również pierwszy ławkowy koncert. Muzyczne szlaki przecierał zespół Fisheclectic. Mogliśmy wysłuchać spokojnych utworów bogatych w wartościowe teksty oraz godne uznania kompozycje.
Wieczorem przyszedł czas na czuwanie i adorację. W nastrojowej atmosferze mogliśmy się zastanowić nad swoją przyszłością. Dostaliśmy doniczki symbolizujące przestrzeń do wzrastania. Napisaliśmy na nich jacy i kim chcemy być, a nasze prośby oddaliśmy Jezusowi.
I tak oto zakończył się drugi dzień na Ławce Festiwal. Wszyscy po tak intensywnym dniu pozasypiali jak susły, żeby następnego dnia powrócić z szerokimi zasobami pozytywnej energii i chęci do działania.

Galeria zdjęć.

Ostatnio zmienianyśroda, 08 August 2018 17:04

20lat wspolfinansowanie logo