plenfrdeitptrues

Ławka Festiwal – Dzień trzeci Wyróżniony

BEST FRIENDS FOREVER 3

Piątek, piąteczek, piątunio! W Winowie rozpoczął się już we wczesnych godzinach porannych. O godzinie 8:00, jeszcze trochę zaspani podążyliśmy na modlitwę. Potem zgodnie z planem wspólne śniadanko, chwila na rozmowę przy kawce i konferencja. Tą prowadził ks. Jan Pander. Wprowadził nas w temat dnia – przyjaźń. Na prostych przykładach omówił na czym polega prawdziwa przyjaźń, która przecież nie opiera się na niczym innym niż na miłości.
Podczas prac w grupach kontynuowaliśmy dyskusje o „smakowaniu” przyjaźni, rozważaliśmy dlaczego chrześcijaństwo jest religią przyjaźni, a także w oparciu o orędzie papieża Franciszka do młodych rozmawialiśmy o tym, że laptop i smartfon nie powinny być naszym jedynym oknem na świat oraz potwierdziliśmy, że nasza „młodość nie może gasnąć w mroku…”
Głównym punktem dnia była Msza Święta w samo południe. Uczestnicy podczas kazania dowiedzieli się, że aby dobrze wysłuchać drugiego człowieka należy przygotować się i stworzyć w sobie „wewnętrzną pustkę”.
Piątkowe warsztaty odbywały się w dwóch grupach, osobno dla chłopaków i dziewczyn. Żeńska część Ławki uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez panią Kasię Młynarską. Dotyczyły one kobiecości, roli kobiet w codziennym życiu i w Kościele oraz poruszały istotne kwestie samoakceptacji.  W tym samym czasie chłopcy razem z ks. Janem Panderem mogli poczuć swoją męskość poprzez strzelanie z łuku. Z tego co nam wiadomo wszyscy wyszli z zajęć cało i bez żadnych poważniejszych obrażeń. Uff!
Pani Kasia została z nami na trochę dłużej i wraz ze swoim mężem Stanisławem udzieliła nam wywiadu. Opowiedzieli nam historię swojej znajomości, kilka zabawnych anegdotek, a w tym wszystkim podkreślali stałą obecność Boga w ich życiu.
W piątek winowska scena należała do zespołu Albo i Nie. Panowie już po kilku piosenkach zawładnęli sercami publiczności. Możemy się pochwalić tym, że pożyczyliśmy jednemu z muzyków koszulę i mamy nadzieję, że dzięki temu Ławka Festiwal będzie przez Zespół na długo zapamiętana.
Po koncercie, późnym wieczorem powróciliśmy do kościoła na nabożeństwo. Mogliśmy przypomnieć sobie najpiękniejsze chwile z naszymi bliskimi oraz w szczególny sposób  podziękować za wszystkie nasze przyjaźnie. W trakcie czuwania dostaliśmy klucze symbolizujące nawiązywanie więzi, a na koniec wszystkie mniejsze lub większe ekipy przyjaciół otrzymały specjalne błogosławieństwo.
Kolejny dzień na Ławce dobiegł końca, a wszyscy w otoczeniu najbliższych udali się do namiotów na kolejną krótką noc.

Galeria zdjęć.

Ostatnio zmienianyśroda, 08 August 2018 21:39

20lat wspolfinansowanie logo