botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

jak zmyć samoopalacz
Lifestyle Moda

Jak zmyć samoopalacz? – skuteczne domowe sposoby

Jak zmyć samoopalacz ze skóry? To pytanie najczęściej zadajemy sobie, gdy zamiast pięknej, wyrazistej i brzoskwiniowej opalenizny, coś poszło nie tak. Zacieki na skórze? Nierównomiernie rozłożony kolor na ciele? Nieodpowiedni kolor? Może nałożenie go w miejscach, w których nie powinien się znajdować w za dużej ilości, np. na wewnętrznej stronie dłoni czy między palcami? Jak poradzić sobie z szybkim usunięciem samoopalacza?

W tym artykule dowiesz się:

  • jakie są najczęstsze wpadki podczas samoopalania
  • jakie są sposoby na zmycie opalenizny
  • jak zmyć samoopalacz domowymi sposobami
  • czy istnieją produkty, które są dedykowane do zmywania nieudanej opalenizny

Przeczytaj także: Pielęgnacja skóry – domowe sposoby

Wpadki podczas opalania

Niezależnie od tego, czy używasz taniego sprayu samoopalającego, balsamu za kilkadziesiąt złotych czy kremu samoopalającego, wypadki podczas wykonywanie tej czynności mogą się zdarzyć. Szczególnie jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z aplikacją opalacza.

Najbardziej problematyczne miejsca, na których często zostają smugi to łokcie, kolana, uszy i szyja. Jak zmyć produkt z tych miejsc i jednocześnie nie uszkodzić skóry?

Ważnym jest, aby działać szybko. Jeśli już w trakcie nakładania zauważysz, że coś jest nie tak – zmyj samoopalacz od razu. Możesz też od razu zastosować jeden z niżej wymienionych sposobów lub jeśli problem jest poważniejszy – kilka z nich.

Jak zmyć samoopalacz z pomocą peelingów

Peeling mechaniczny lub chemiczny usuwa martwe komórki naskórka, dlatego może pomóc usunąć samoopalacz. Zacznij od gąbki i peelingu, a być może to wystarczy i nie będziesz musiała wypróbowywać innych metod.

To świetny sposób na usunięcie martwych komórek skóry, które lubią wchłaniać samoopalacz. Aby tak się nie stało, skórę warto złuszczać również przed każdą aplikacją samoopalacza.

Jeśli zapomniałaś złuszczyć skórę i pojawiły się na niej pomarańczowe plamy, możesz to zrobić po sesji opalania. Zdecydowanie nie powinnaś peelingu wykonywać kilka razy dziennie. W peelingach, zwłaszcza w niedrogich, często występują bardzo duże ziarna, które mogą powodować rany i podrażniać skórę. Zamiast tego sięgnij po produkt natłuszczający.

Odpowiedni olej – nie zapomnij natłuścić skóry

Powodem, dla którego opalenizna nie zawsze jest udana, może być przesuszona skóra. Zanim więc zaczniesz szukać sposobów jak zmyć samoopalacz, zadbaj o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Może w tym pomóc odżywczy olejek, a nawet zwykła oliwka dla dzieci.

Oczywiście możesz też po prostu przeszukać szafkę kuchenną i użyć oleju kokosowego, najlepszy będzie jednak olej jojoba lub olej arganowy. Posmaruj nim ciało i pozwól wniknąć w głąb skóry przez pół godziny, a następnie weź prysznic i zmyj olejek gąbką. Podczas tego zabiegu usuniesz również dużą część samoopalacza.

Jak zmyć samoopalacz cytryną i sodą oczyszczoną

Jak zmyć samoopalacz domowymi sposobami? Tu z pomocą przychodzą cytryna wraz z z sodą oczyszczoną.

Cytryna się świetnie sprawdzi, jeśli chcesz usuwać przebarwienia tylko na niewielkich obszarach. Aby to zrobić, skrop wacik sokiem z cytryny i spróbuj usunąć opaleniznę lekko pocierając skórę. Pamiętaj żeby omijać rany lub podrażnione miejsca. Cytrynę można stosować tylko na zdrową skórę.

Proszek do pieczenia lub soda oczyszczona są bardziej odpowiednie do użytku na dużych powierzchniach. Można ich używać jako peelingu. Nie pocieraj zbyt mocno. Pozostaw sodę oczyszczoną na skórze na kilka minut, a potem spłucz dokładnie i posmaruj ciało balsamem.

Zmywanie samoopalacza z pomocą dedykowanych produktów

Na koniec warto wspomnieć, że jeśli żaden sposób się nie sprawdzi, możesz kupić w drogerii dedykowane produkty do zmywania samoopalacza. Posiadają w składzie składniki, które w mgnieniu oka i bez najmniejszych problemów usuną opaleniznę lub brzydkie plamy.

Usuwanie samoopalacza może wydawać się problematyczne. Jednak jego zmycie, jeśli działamy natychmiast, nie jest wcale uciążliwe. Wystarczy poświęcić jednak na to trochę czasu. Jeśli ci się nie udało, ponieważ produkt zadziałał bardzo szybko i skutecznie – nie przejmuj się. Samoopalacz zacznie się zmywać już po kilku myciach.