Mogłoby się wydawać, że zabieg modelowania twarzy przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet dojrzałych. Nic bardziej mylnego! Wiele młodych pań posiada problem z napięciem skóry. Słabo zarysowane rysy optycznie dodają kilogramów. Kompleksy zmniejszają pewność siebie, a tym samym negatywnie wpływają na samopoczucie. Czasami warto postawić na medycynę estetyczną! Wbrew pozorom nie jest to ogromny wydatek, na który nie może pozwolić sobie przeciętnie zarabiająca osoba.
Jak wykonywane jest modelowanie twarzy?
Medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija. Właśnie dlatego do dyspozycji mamy nie tylko zabiegi inwazyjne, ale również bezinwazyjne. Nie trzeba więc decydować się na użycie skalpela! Modelowanie twarzy może zostać przeprowadzone wieloma różnymi metodami, takimi jak np. botoks, fotoodmładzanie, lifting, przeszczep tłuszczu, wypełniacze, nici biorewitalizujące, a także wiele innych. Pierwszym krokiem jest oczywiście konsultacja ze specjalistą. Dzięki niej możliwa jest rzetelna ocena stanu twarzy. Nie bez znaczenia są również przeciwwskazania – może zdarzyć się sytuacja, że dany zabieg nie będzie mógł zostać wykonany z powodów zdrowotnych. W takim przypadku specjalista zaproponuje alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu również można osiągnąć zamierzone efekty.
Czy modelowanie twarzy jest bolesne?
Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie, ponieważ każdy zabieg przeprowadzany jest inaczej. W zdecydowanej większości przypadków stosowane jest znieczulenie miejscowe, które chroni przed uciążliwymi dolegliwościami. Niektóre metody mogą powodować dyskomfort, jednak wiele zależy również od posiadanego progu bólu. Lekarz udzieli szczegółowych informacji na ten temat. Ważne jest, aby wybrać prawdziwego eksperta, który przed przystąpieniem do pracy dokładnie wytłumaczy każdy etap zabiegu. W ten sposób można zredukować stres, co także ma wpływ na towarzyszące odczucia.
Kiedy pojawią się pierwsze efekty?
Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu modelowania twarzy mogą pojawić się rozmaite skutki uboczne, takie jak np. zaczerwienienia, obrzęki, pieczenie skóry. Oczekiwany efekt można uzyskać po kilku dniach, a nawet kilku miesiącach. Największe znaczenie ma to, jaki zabieg został przeprowadzony. Wiadomym jest, że im bardziej inwazyjna metoda, tym szybciej widoczne rezultaty. Czasami konieczne jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Już na pierwszej wizycie lekarz może oszacować ich liczbę, co pozwala zaplanować wydatki. Warto jednak uwzględnić, że każdy przypadek jest inny.